L, 12. juuli kl 10–19

P, 13. juuli kl 10–18

Tartusse leiavad tee üle neljasaja kaupmehe, kes müüvad käsitöötooteid, maiustusi ja toite ning tutvustavad keskaja käelisi tegevusi. Hansalaat algab Riia tänava äärest, kulgeb piki Küüni tänavat, laiub Raekoja platsil ja mööda Rüütli tänavat jõuab Jaani kiriku juurde ja edasi Antoniuse Õue. Laat laiub ka ilusas Uueturu pargis ja Kaubahoovi pargis.

 

Käsitöötoodetest on võimalik osta ehteid, salle, linast valmistatud kleite, maalitud portselani, keraamikat, kootud mütse jne. Võimalus osta otse kunstnikelt maale ja looduslikest materjalidest käsitsivalmistatud seepe.

Arvukates toitlustuskohtades Poe tänaval, Raekoja platsil, Küütri ja Rüütli tänaval on võimalus nautida erinevaid kööke. Talurahvaturult (Küüni tänava lõpus ja Uue-turu tänava otsal) saab osta kodumaist värsket mett, nii hapendatud kui ka värskeid köögivilju, marju, hernekaunu, mahepõllunduse tooteid, ravimtaimi ja ürte, astelpajutooteid, põdralihavorsti, erinevaid juustusid ja talukosmeetikat. Hansalaada lasteala kerkib Kaubahalli parki ning ootab kõiki lapsi mängima, hüppama ja lõbusalt aega veetma.

 

Hansalaat seob erinevad ajastud üheks suureks aegade, linnade, kultuuride ja kauplemise peoks ning paneb Tartu Hansapäevad melust ja rõõmust pakatama.