L, 12. juuli kl 12-19
P, 13. juuli kl 12-17

Lugude jutustamine on toimunud ajast aega, lood köitsid lapsi keskajal ja köidavad ka praegu. Jutustused peidavad endas tõepärasust ja fantaasiat, emotsioone ja õpetusi. Tartu Hansapäevade Lastelinn otsib sel aastal erinevaid lugusid. Lastelinna on peidetud mitmed suuremad ja väiksemad muinasjutud, mis kutsuvad lapsi kuulama, vaatama, kaasa mängima ja läbi elama.

Tänase ja muinasjutulise maailma vahel loob silla laste suur sõber Lotte. Lastelinnast leiab Lotte endale mitmeid sõpru ning koos on hea ja lõbus lossiõuel tegutseda. Muinasjutulise lossi hoovis asuvad tööle erinevad töökojad, kus on võimalik õppida ja katsetada uut ja harivat. Lotte seikleb lastega läbi kõigi töökodade. Nagu ühele lossiõuele kohane, astuvad üles moosekandid Tartust ja kaugemalt. Võimalus on puhkepausiks murule istuda ja muinasjutuainelises Lastelinnas toimuvat ka kõrvalt jälgida. Lisaks seikleb laupäeval lossiõuel ka narr Vedru, kes lastele vahvaid õhupalliloomakesi meisterdab.

Lastelinna laval astuvad üles mitmed toredad suuremad ja väiksemad esinejad.

Vaata programmi SIIT! (Filter: Lastelinn)

 

LASTELINNA KUNSTINÄITUS

Tartu Hansapäevade Lastelinn kutsus aprillikuus väikeseid kunstnikke osalema muinasjutuainelisel kunstinäitusel „Vapper rüütel”. Näitusele oodati kõikide Tartu linna lasteaedade rühmade illustratsioone muinasjutule „Vapper rüütel” – ette oli antud muinasjutu algus ning lastelt oodati joonistusi loo jätkust. Näitusele saabus joonistusi üheksast Tartu lasteaiast ning kõikidest töödest valminud kunstinäitus ilmestab Lastelinna.

LOOMADE ALA

L, 12. juuli kl 11–19
P, 13. juuli kl 11–18

Milline on lamba vill? Kuidas kana muneb? Kuidas kitsemamma toidab kitselast ja kuidas kits oma selga sügab? Nendele ja veel tuhandele küsimusele loomadest saab kindlasti vastuse Ranna Rantšo koduloomaaeda külastades!

Ranna Rantšo koduloomade park toob koduloomad lastele tutvumiseks, paitamiseks ja nendega tegelemiseks otse Hansapäevade keskele. Erinevate loomaliikide kooslus ja sõbralikkus ühes aedikus hämmastab paljusid. Veel enam, et kõik need loomad on sõbralikud ka kõigi inimeste ja laste suhtes, kes neid paitavad ja lihtsalt silma vaatavad.

Meie Ranna Rantšo loomaparki esindavad kodukitsed, kameruni kitsed, lambad, kihnu lambad, šoti vasikas, ponid, jänesed, minisead, metssearistandid, villasead, haned, pardid, kanad, kalkun ja kindlasti on suveks mõni üllatusloomi veel.

Aeda sisse laseme lapsed nende loomadega tutvuma, paitama, söötma, tegelema 1 € eest. Aia ääres saab loomade tegevust niisama kaeda. Kaasa tulevad ka ratsahobused ja ponid.

Loomade ala asub Toomemäel, Toome lava ja Lastelinna vahelisel alal.

 

TÖÖTOAD

L–P, 12.–13. juuli

Tegevused töökodades algavad täistunnil! Palume jälgida iga töökoja plaani individuaalselt, sest mõni töökoda pakub välja rohkem kui ühe tegevuse!

Lastelinnas on tegutsemas erinevad kojad ja pesad, kus saab töötubades ja ringides nii mõndagi põnevat avastada, õppida ja meisterdada, aga ka lihtsalt puhata. Osa töökodade tegevuste juhendajad on lapsed ise, kes on juba nii mõnegi meisterduse selgeks õppinud ja õpetaksid seda nüüd hea meelega ka teistele lastele.

Mõnes töökojas tegutsemine tuleb lunastada 1 € või 2 € eest, mõnes töökojas saab tegutseda tasuta. Kui töökoja grupp on ühel tunnil täis saanud, siis on võimalik kohapeal end kirja panna järgmiseks tunniks. Lapse eest Lastelinna töökodades vastutab lapsevanem!

Omanäolise EraHuvikooli koda

L, 12. juuli kl 13–19
P, 13. juuli kl 12–16
Omanäolise EraHuvikooli töökojas saab teha söe- ja kivimaali ning ehteid nii, nagu igaüks oskab ja soovib. Töökoja eesmärk ongi omanäolisus ehk teistest erinemine. Igaüks meist teeb asju omamoodi ja see muudabki meid kõiki erilisteks ehk omanäolisteks!
Loome üheskoos rõõmsalt tegutsedes värvilisema ja põnevama maailma!

 

Anne Noortekeskuse koda

L, 12. juuli kl 13–17
P, 13. juuli kl 12–16
Anne Noortekeskuse juhendajad koos õpilasmaleva noortega õpetavad lapsi ja noori vibu meisterdama ja näitavad, mida omavalmistatud vibuga teha saab. Samuti toimuvad erinevad osavusmängud.

 

Õnnemaa koda

L, 12. juuli kl 13-19
P, 13. juuli kl 12-16
Õnnemaa koja külastaja saab juhendajate abil valmistada vahaküünlaid, punupaelu ja kaltsunukke. Lisaks tehtud meenele saab kaasa õnnetunde ja meistriks olemise kogemuse.

 

Ansambli Aroonia koda

L, 12. juuli kl 13.30-18
P, 13. juuli kl 12-16
Noored moosekandid ansamblist Aroonia õpetavad ja abistavad kõiki huvilisi praktiliste ja muinasjutuliste peakatete meisterdamisel. Valmivad peakatted sobivad nii poistele kui ka tüdrukutele. Töökojaga saab liituda kogu päeva vältel.

 

Okasroosikese lilleaed

L, 12. juuli kl 13-19 (paus kl 16-17)
P, 13. juuli kl 12-16
Okasroosikese lilleaias saad osa rooside ja nukulaste ilust. Haldjate ja laste abiga ärkavad loodussõbralikud käsitöönukud ellu, et jutustada Okasroosikese lugu (vanusele 3+). Võluaias saad muutuda ise haldjaks (haldja võlukepi meisterdamine vanusele 3+) või ehtida end Okasroosikeseks (kangast roosi meisterdamine vanusele 7+).

Osalustasu: 1 €

 

Metsapere mängukoda

L, 12. juulil kl 13–19
P, 13. juulil kl 12–16
Metsapere Mängumaa pakub külastajaile rõõmu ja liikumist. Emmedel ja pisipõnnidel on võimalus puhata ja mängida meie Haldjatelgis. Samal ajal kui emmed beebidega laulavad-tantsivad, saavad suuremad lapsed meisterdada käbiloomi ja teha vahvaid pilte taimedest koos metsarahvaga. Haldjatelgis saab vastavalt vanusele (ajakavas kaks gruppi: beebid 3–12 kuud ja põnnid 1–2,5 aastat) tulla ca 20 minutit laulma, tantsima, kuulama liisusalme ning vaatama muinasjuttu/ teatrit.

 

Pärimusmängude pesa

P, 13. juuli kl 14-16
Võimalus mängida pärimusliku taustaga laulu- ja ringmänge.

 

Kandlemängu pesa

P, 13. juuli kl 13 ja kl 15
Võru Loovuskooli õpilased õpetavad kandlemängu esimesi põhitõdesid. On võimalus ka ise näpud kandlekeeltele asetada!

 

Klaaskuulilood

L, 12. juuli kl 14-18 (paus kl 16-17)
Õpituba viib läbi loovuskoolitaja, lugude aktivist ja kaasamispraktik Kati Orav, kelle suurimaks kireks on positiivsete muutuste loomine, inimeste innustamine ning oluliste vestluste algatamine. Oma töös kasutab ta loovaid meetodeid, nagu visualiseerimine, lugude jutustamine, loovkirjutamine ja jututäringud.

Töökodades saab laps ise osaleda lugude loomisel:
● loo rääkimine koos visualiseerimisega ehk pildiline mõtlemine;
● jututäringud – lapse loovuse arendajad.

Osalustasu: 1 €

 

Unelaulude pesa

L, 12. juuli kl 13 ja kl 14
P, 13. juuli kl 13 ja kl 14
Pesa on mõeldud emadele, kes on saatnud isad ja vanemad lapsed lossiõuele lustima ja nüüd sooviksid oma kõige pisema lõunaunele suigutada. Võimalik õppida vanu une- ja lastelaule, mis on pärimusliku taustaga. Teiega laulab Minni Oras.

 

Rollimängukeskuse Nurg Koda

L, 12. juuli kl 12–19
P, 13. juuli kl 12–16

Kas mäletad ütlust: „Maa all Urus elas kääbik.“? Nüüdseks on ütluseks saanud „Maa peal Nurus elab kääbik.“. Pärast Varjendist lahkumist muutis Urg asukohta ja nime. Tegeleme endiselt rohkem või vähem samade asjadega – oleme avatud vahvatele inimestele, mängime lauamänge, räägime, kes ja mis on rollimängurid ja nüüdseks tegeleme ka MTG (Magic the Gathering) mängimisega.

Kojas planeeritud tegevused:

– magic the gathering /world of warcraft (kaardimäng) tutvustamine
– LARP-võitlus
– lauamängud (võtame kaasa mõned lihtsamad ja kiiremad lauamängud)
– räägime, mis on rollimängud ja kust alustada
– räägime, mis on Nurg

Tule mängima!

 

Tartu Loodusmaja Koda

P, 13. juuli kl 12–16
Tartu loodusmaja kutsub kõiki lapsi ja nende vanemaid murumängudele! Tutvume murutaimedega ning uurime, kes elavad muru sees ja muru all.
Lugu looduse aastaringist aitab jutustada Krõll, kellega koos saab rännata läbi aasta ning punuda luulepärga. Vahva mängu abil õpid tundma meie looduse imelisi õitsejaid. Tartu loodusmaja õpitoas saab iga soovija valmistada omale loodussõbraliku ja omanäolise T-särgi.
Tartu loodusmaja tegevusi Hansapäevade Lastelinnas toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.