L, 12. juuli kl 10–17

Raualinnas saab taas imetleda vana-autode näitust, muuhulgas on eksponeeritud ka 1936. aastal Inglismaal Marshall Sons & Co tehases toodetud ja Tõnu Ojamaa poolt restaureeritud töötav aurumasin.

Kell 12.30 algab amatöör-rammumeeste karikasari, mille võitja saab automaatselt professionaalseks rammumeheks. Tartus toimub Murumets Challenge III etapp Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühingu korraldusel. Amatöörideks on kõik need, kes ei võistle professionaalsete rammumeeste võistlustel, aga tahavad oma jõudu ja osavust proovile panna – see on igamehe võistlus. Finaali pääsevad kümme paremat eelvõistluse läbinud sportlast. Võistlusalad: palk, kohvrite kandmine, kivitõste, meremees, jõutõmme.

Toimuvad ka jõukatsed kohapeal registreerujatele, sh autovedamisvõistlus.
Kell 13 toimub lastevõistlus. Tulevased rammumehed vanuses 5–11 eluaastat saavad võistleda mini-rammumeestekohvrite kandmises ja kantida minirehvi. Registreerimine kohapeal enne võistluse algust. Tule ja pane ennast proovile!
Ingmar Noorlaid valmistab kohapeal keevituse ja ketaslõikuriga metallist kujusid, mida soovijad ka enesele soetada saavad.

Kell 12 ja 14 mängib vaskpillide orkester – meeleolu loob Tamme Gümnaasiumi vilistlasorkester.

Kogu päeva jooksul tutvustab Ahhaa keskus elektriautosid, viib läbi katseid elektriautodega ning kutsub roboteid meisterdama.

Plasku katuse vaateplatvorm on avatud kell 10–19. Pilet 1 €, alla 7-aastased lapsed tasuta!

Saab sõita Segway’ga ning osaleda töötubades.

Raualinn asub Tasku keskuse ümbruses.

Koostööpartnerid: Eesti Professionaalsete Rammumeeste Ühing, Ahhaa keskus, Vanatehnika Klubi Levatek.

 

Vaata programmi SIIT! (Filter: Raualinn)