Põnevaid ettevõtmisi toimub Hansapäevade ajal üle terve linna!

LODJAKÜLA

L, 12. juuli kl 12–20
P, 13. juuli kl 12–17
Hansapäevade Lodjaküla asub Lodjakojas ja pakub vahvat tegevust kogu perele. Siin saab Emajõel lodjatada ja paatidega sõita, uue suure lodja ehitamist vaadata, oma käega lodjamudeleid meisterdada ja köit keerutada, tõrva põletada ning kontsertidest ja trümmiteatri etendustest osa saada. Lodjaküla kõrval on supelrand ja mänguväljakud, kus end palaval suvepäeval värskendada, mänguväljakul turnida ja liivalosse ehitada.

Lodjakülla saab kesklinnast laevaga või mööda jõekallast jalutades (ca 20 min).

 

JAANI KIRIKU VAATEPLATVORM (Jaani 5)

R–L, 11.–12. juuli kl 10–19
Vaateplatvorm asub kõrgel tornis kirikukellade juures ning pakub imelist vaadet kogu Tartu linnale. Linnulennult saab silmaga haarata vanalinna, Toomemäge, Supilinna, Emajõge ning palju muudki.

Torn on külastajatele avatud kiriku lahtiolekuaegadel, suvisel ajal E–L kl 10–19.

Piletid:
2 € – täiskasvanud
1.50 € õpilased, üliõpilased, seeniorid
Alla 7-aastased lapsed tasuta!

 

OLDE HANSA KÜLA (Pirogovi platsil)

L, 12. juuli kl 11–20
P, 13. juuli kl 11–18
Olde Hansa on tõelist keskaegset elu elav koht Tallinna vanalinnas, kus on restoran, kraamipood ja ehe XV sajandi kõrts.

See on ebatavaline paik raekoja lähedal Vanal turul, kus tunned end justkui ajarännakule sattununa: kogu majarahvas, kokkmeistriteni välja, kannab hansaaegseid riideid ja isegi nende kõnepruuk ning kombed on ajastutruud. Valgustuseks on ainult küünlavalgus, seinu katavad maalingud ning kogu mööbel on täispuidust välja nikerdatud. Hõrgutised ja joogipoolis on tehtud XV sajandi retseptide järgi, millest igaüks on omaette elamus. Ka nõud ja muu kraam on ajastutruud ja neid saab iga külaline oma majapidamisse soetada.

Tallinn oli hansaajal Reval ja Tartu Dorpat. Nende kahe hansalinna vahel käis vilgas suhtlemine ja kauplemine. Nii jätabki Olde Hansa majarahvas korraks oma tegemised ja toimetused Revalis katki ja tuleb Dorpatile külla, et võtta kaasa parim, mida neil pakkuda on, pannes püsti terve keskaegse linnaku. Ühes tuuakse käsitsi tehtud magusad mandlid, erilist käsitöökaupa, nagu klaase, keraamikat, nahast kotte ja vöösid, vürtse, XV sajandi rõivaid ja erilisi seepe. Kõrtsumoorid panevad paja püsti ja keedavad oma kuulsat põdraleent ja küpsetavad speltaleiba.

Tere tulemast Olde Hansa külla!

 

SETO LINE’I REISID

Kõik sõidud väljuvad Tartu Sadamateatri kailt ning vajalik on ette broneerimine (Seto Line kodulehel www.setoline.ee või e-posti aadressil või telefonil +372 524 7153).

Ajakava:
R, 11. juuli
M/l Alfa kl 13 ja kl 15
M/l Alfa kl 19 – Laevasõit Hansaajastu muusika ja toiduga

L, 12. juuli
M/l Alfa kl 10 – Laevasõit Tartu-Piirissaare-Tartu
P, 13. juuli
M/l Alfa kl 13, kl 15 ja kl 17

Marsruudid ja reiside kirjeldused:
M/l Alfa
1,5 tunni pikkuseks sõiduks võtame suuna allavoolu. Möödume Tartu sadamatest – Soola tn paadisadamast, Jõe paadisadamast, Rebase paadisadamast, endisest Tartu sadamast Ropkas, kus seisavad veel mõned laevad (näiteks kummituslaev Vanemuine). Sealt edasi paistab jõelt Tartu vangla, möödume uue silla ehitusest ja suundume Kabina karjääri poole. Põikame sügava selge veega Kabina karjääri, keerame seal ümber ning suundume tagasi Tartu poole. Alustame ja lõpetame Sadamateatri kail.

Hinnakiri:
7 € – täiskasvanu
6 € – üliõpilane/pensionär
5 € – laps
17 € – perepilet

M/l Alfa – Laevasõit Hansaajastu muusika ja toiduga (25 €/in)
Mis oleks veel mõnusam kui veeta oma lähedastega sume suveõhtu head toitu ja muusikat nautides? Kahetunnise laevasõidu Emajõel täidavad hansapäevadele kohases võtmes maitsvad suupisted ning joogid ja selle kõige saateks mõnus muusika. Hind sisaldab 2 tundi laevasõitu, muusikaprogrammi, suupisteid ja tervitusjooki.

M/l Alfa – Tartu-Piirissaare-Tartu (30 €/in)
Väljume hommikul Tartust ja võtame ette reisi Piirissaarde. Piirissaare on ainuke asustatud saar Peipsi järves. Elanikud on seal ajast aega oma kultuuri ja elulaadi säilitada püüdes toimetanud, peamisteks tegevusaladeks kalapüük ja sibulakasvatus. Piirissaare asustuses on säilinud vanausulistele omane arhitektuuristiil. Laevasõidu ajal on võimalik osaleda käsitöötubades, avatud on kohvik.

Laevasõit Piirissaarele kestab 4 tundi, kohapeal ringivaatamiseks on arvestatud 2 tundi. Orienteeruv Tartusse tagasijõudmise aeg on kl 20.

 

Hansapäevad_flaiku

GIIDITUURID

(alguspunkt Tartu infokeskuse ees)
L, 12. juuli kl 11 ja kl 15
P, 13. juuli kl 11 ja kl 15

Ringkäigul Tartu linna giididega näete sõnadega maalitud pilte kunagisest Tartust ja kuulete eri paikadega seonduvaid põnevaid fakte ja lugusid. Loomulikult räägitakse keskajast, Hansast ja sellega seonduvast.

Harivad ja meeltlahutavad 1,5-tunnised giidituurid algavad raekoja kõrval Tartu infokeskuse ees.

Ekskursioonide täpne ajakava:
L, 12. juuli:
kl 11 Ringkäik hansaaja meeleolus (eesti keeles)
kl 11 Hansalinn Tartu (vene keeles)
kl 15 Hansalinn Tartu (soome keeles)
kl 15 Toomemägi lähedalt ja kaugelt (eesti keeles)
kl 15 Hansalinn Tartu (inglise keeles)

P, 13. juuli:
kl 11 Hansalinn Tartu (soome keeles)
kl 11 Hansalinn Tartu (saksa keeles)
kl 11 Hansalinn Tartu (inglise keeles)
kl 15 Ringkäik hansaaja meeleolus (eesti keeles)

Hinnakiri:
Eestikeelne tuur – 2 €,
Seltskonnapilet (kuni 4 in) – 5 €
Alla 10-aastased lapsed tasuta
Võõrkeelne tuur – 5 €