Muusikafestival Klaaspärlimäng

10.–15. juuli 2014

Igasuvine muusikafestival Klaaspärlimäng (‘Glasperlenspiel’) on inspireeritud Hermann Hesse samanimelise romaani ainestikust, mistõttu püütakse muusikat vaadelda ning presenteerida ebatavalisest vaatenurgast. Klaaspärlimängul on üles astunud Austraalia Kammerorkester, Covent Gardeni kammerorkester, Süd-West Rundfunki Sümfooniaorkester, Tokyo Filharmoonia Koor, Berliini Filharmoonikute Kvintett, Gidon Kremer, Vadim Repin, Piotr Anderszewski, Olli Mustonen, Christoph Eschenbach jt, samuti enamik Eesti juhtivaid muusikuid.

Sellel aastal esinevad Klaaspärlimäng Sinfonietta, Martin Kuuskmann (fagott), Meelis Vind (bassklarnet), dirigendid Andres Mustonen (viiul, dirigent), Mikk Murdvee; ansambel “Stary Olsa” (Valgevene); keelpillikvartett “Prezioso”, Igor Garšnek (süntesaator), Sven Grünberg (süntesaator), Tammo Sumera (live-elektroonika); Kostabi Band (Itaalia): Kalev Mark Kostabi (klahvpillid, maalingud), Tony Esposito (löökpillid), Paul Kostabi (kitarr); Kato Kuniko (löökpillid, Jaapan); ESSE-Quintet (Venemaa); Taipei Philharmonic Orchestra; VU Orkest (Holland); näha saab ka Mark Kostabi maalinäitust ja liikumisetendust “KALEIDOSKOOP. TASAND”.

GL-2014_240x240px.ai

Piletid eelmüügis Piletilevis.

Rohkem informatsiooni Klaaspärlimängu kodulehelt!

 

Tartu Mill Triathlon

12.–13. juuli 2014

Tartu Mill Triathloni näol on tegemist kaks päeva Tartu südalinna täitva mitmekülgse ning vaatemängulise spordielamusega. Teatavasti kätkeb triatlon endas kolme ala – ujumist, rattasõitu ja jooksmist. Seda kõike on võimalik hansapäevalistel juba kolmandat aastat järjest jälgida Vabaduse puiesteel asuvas võistluskeskuses, Emajõekallastel ja mitmetel teistel Tartu tänavatel. Miks mitte tulla ka ise võistlema! Kes end sõprade seltsis kindlamana tunneb, siis leidku tutvusringkonnast iga triatloniala parim ning pangu kokku meeskond. A. Le Coq’i Igametetriatloni ja Tartu Mill Triathloni on võimalik läbida ka võistkonnaga, milles peab olema vähemalt kaks liiget.
Leia omale sobiv distants!

 

Võistlus                                          Ujumine       Rattasõit        Jooks
Tartu Kaubamaja Lastetriatlon          160 m            2,5 km         800 m
A. Le Coq Igamehetriatlon                500 m             20 km           5 km
Tartu Mill Triathlon                            1,5 km             40 km         10 km

 

AJAKAVA

REEDE 11. JUULI
14:00 – 18:00 EXPO avatud
20:00 Võistluste avamine ja Atlantise Pasta party

LAUPÄEV 12. JUULI
8:00 – 18:00 EXPO avatud
10:00 A. Le Coq Tartu Igamehetriatloni START
12:30 Tartu Kaubamaja Lastetriatlon START
15:00 – 15:20 Tartu Mill Triathloni START
20:00 Võistlejate autasustamine võistluskeskuse laval
21:00 Kontsert võistluskeskuse laval
22:00 Afterparty Atlantises

PÜHAPÄEV 13. JUULI
8:00 – 18:00 EXPO avatud
12:00 Tartu ITU Sprint Triathlon European Cup Start Naised
16:00 Tartu ITU Sprint Triathlon European Cup Start Mehed
19:00 Võistlejate autasustamine võistluskeskuse laval
20:00 Võistluste lõpetamine
21:00 Afterparty Atlantises

 

triathlon_logo

Popkooripidu

12. juuli 2014
Tartu laululava

 

Kolmas Popkooripidu ei jäta ka tänavu lauljaid ja publikut ilma rõõmust (kaasa) laulda meile südamelähedaseks saanud head eesti muusikat, tänavu liituvad peoga ka tantsijad – neli laulu on remix’itud ning saanud tantsuseaded, kohapeal sünnib eesti suurim flashmob. Peo repertuaaris on taas valik parimaid laule Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest. Solistideks on tänavu Nele-Liis Vaiksoo, Marju Länik, Toomas Lunge, Boris Lehtlaan, Sofia Rubina, Uku Suviste, Sandra Nurmsalu, Hannes Kaljujärv, Madis Arro, Getter Jaani, Karl-Erik Taukar, saateorkestriks Estonian Dream Big Band.

Popkooripeo ellukutsuja ja kunstilise juhi Mikk Targo sõnul kaasneb Popkooripeo tegemistega alati hasart ja soov proovida uusi ideid. Tänavuseks uuenduseks on remix’id ja äge tantsuosa. Nii DJ Ahto Kalda kui Shate Tantsukooli juht Krõõt Kiviste tulid mõttega kohe kaasa ja võtsid väljakutse vastu. Mul on väga hea meel, et remiksimise toel saab noorem generatsioon kogeda kuivõrd lahedat muusikat Eestis läbi aegade kirjutatud on. Usun, et järgmistel aastatel jätkame samas vaimus ja üks osa meie peost saab olema mõnus ”Popkoori-tantsupidu.”.

Ootame kõiki hansapäevalisi muutma oma suurepärast nädalavahetust Tartus veelgi toredamaks ning kutsume peole kaasa laulma ja tantsima!

Piletid eelmüügis Piletilevis ja Piletimaailmas.

Uuri lisaks Popkooripeo kodulehelt.
Leia meid ka Facebookis.