Ajastumürgli nime kandvad Tartu Hansapäevad ootavad lasteaialapsi osalema Lastelinna kunstinäitusel ja koolinoori rüütliromaani paroodia kirjutamiskonkursil.

“Kuna Ajastumürgel on hansaaegse ja tänapäevase miljöö vahel silda loov koguperefestival, soovime kõnetada nii suuri kui ka väikseid hansahuvilisi. Anname sel aastal nii lasteaialastele kui ka koolinoortele võimaluse leida endas üles üks loominguline mürgeldaja,” ütles Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Tartu Hansapäevad ja Eesti Emakeeleõpetajate Selts (EES) kuulutavad välja rüütliromaani paroodia kirjutamiskonkursi, millest oodatakse osa võtma 9.–12. klassi õpilasi üle Eesti. Parimad tööd tulevad Tartu Hansapäevadel, 12. juulil autasustamisele ning võidutöö kantakse ette. Konkursitöid oodatakse hiljemalt 1. juuniks 2014 e-posti aadressil .

Konkursi lisainfo ja juhised SIIN.

Lastelinn kutsub kõiki Tartu linna lasteaiarühmi illustreerima muinasjuttu “Vapper rüütel”. Kõikidest joonistustest valmib kunstinäitus, mis ilmestab 12.–13. juulil Lastelinna. Muinasjutuainelised kunstitööd tuleb saata või tuua Tartu Linnavalitsuse haridusosakonda (Raekoja plats 12, Tartu) hiljemalt 30. maiks 2014. Oma osalusest palume teada anda hiljemalt 18. aprilliks e-posti aadressil .

Kunstinäituse lisainfo ja juhised muinasjutu “Vapper rüütel” illustreerimiseks SIIN.