Südasuvel, 11.–13. juulil toimuvad Tartu Hansapäevad kannavad sel aastal energilisusest pakatavat nime „Ajastumürgel“. Tänavusi Hansapäevi korraldab uus ja nooruslik meeskond, keda võib Tartu linnatänavail kohata jalgratastel.

„Tänavused Hansapäevad toovad Tartu linnatänavaile hoogsust, värskust ja põnevust. Meie nooruslik ja teotahteline meeskond töötab juba aktiivselt mitmekülgsete programmide ja kaasahaaravate sündmuste ideede elluviimise kallal,” ütles Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Hansapäevade meeskond toetab tervislikke eluviise ja kutsub üles ka kõiki tartlasi seda tegema.  Inspireerituna liikumisaasta ideest ning Hawaii Expressi toetusel vuravad noored festivalieelsel ajal linnatänavail ringi jalgratastega.

Tartu Hansapäevad kannavad sel aastal nime Ajastumürgel, mis on hansaaegse ja tänapäevase miljöö vahel silda loov koguperefestival. Hansapäevadele oodatakse mürgeldama uudishimulikke, mängu- ja teadmishimulisi, aga ka huvitavaid programme ja esinejaid nautida soovivaid külastajaid igas vanuses.

Järjestikku 19ndad Hansa Liidu aegsele olustikule pühendatud linnapidustused toimuvad 11.–13. juulil Tartus. Festivalil on võimalik külastada Jaanilinna, Toomelava, Teaduslinna, Raualinna, Lastelinna ja Maitseelamustelinna. Tavapäraselt on avatud ka rikkalik Hansalaat.

Tartu Hansapäevi korraldab SA Tartu Muusikafestival Tartu linna ja paljude teiste toetusel.